OCB Spirit of America
April 29, 2006 - Cape Cod, MA

Men's Bodybuilding Age 40+ A Class
1st DeMarco, Joe *Overall winner
1st Sanacore, John
2nd Nazarian, Glenn
2nd Tecca, Thomas
3rd Beaudin, Briand
3rd Johnson, Mark
4th Estey, Don
5th Lacouture, Raymond
6th Marquis, Andrew
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Jackson, John
2nd Hults, Scott
3rd Calzini, Robert
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Hults, Scott
2nd Calzini, Robert
Men's Bodybuilding Novice A Class
1st Mendoza, Greg
2nd Beaudin, Briand
3rd Gaccione, Albert
4th DeSilva, Tony
5th Allen, Scott
6th Jankins, Paul
7th Estey, Don
8th Levesque, Keith
9th Rosberg, Eric
Men's Bodybuilding Novice B Class
1st Joseph, Ernst *Overall winner
2nd Morgan, Jermaine
3rd Sims, Steve
4th Marquis, Richard
5th Zambetti, John
6th Lindberg, Craig
7th Pierra, Guerby
8th Bernstein, Daniel
9th Dyer, Brian
Men's Bodybuilding Open A Class
1st Peratino, Eric
2nd Mendoza, Greg
3rd Roux, Jeff
4th Costa, Chris
5th Allen, Scott
6th Hults, Scott
Men's Bodybuilding Open B Class
1st Carey, Matthew
2nd DeMarco, Joe
3rd Sanacore, John
3rd Sanacore, John
4th Nazarian, Glenn
4th Nazarian, Glenn
5th Edgerton, Nigel
5th Edgerton, Nigel
6th Gaccione, Albert
7th Johnson, Mark
8th Levesque, Keith
Men's Bodybuilding Open C Class
1st Marquis, Richard
2nd Jackson, John
3rd DeSilva, Tony
4th Boucher, Peter
5th Bernstein, Daniel
6th Rosberg, Eric
Men's Bodybuilding Open D Class
1st Puskarich, John
2nd Scott, Andrew
3rd Singleteary Sr, Nathan
4th Morgan, Jermaine
5th Sims, Steve
6th Hludzik, Mike
7th Oteri, Brett
8th Zambetti, John
9th Dyer, Brian
Men's Bodybuilding Open E Class
1st Motil, Chris *Overall winner
2nd Norton, Layne
3rd Shubert, Michael
4th Matyi, Christian
5th Pagel, Daren
6th Smith, Anthony
7th Zanellato, George
8th Graves, Johnny
9th Campanini, Rich
10th Pierra, Guerby
Men's Bodybuilding Teen
1st Morgan, Jermaine
2nd Bernstein, Daniel
3rd Levesque, Keith
4th Hatchett, Charlie
Ms. Fitness Open
1st Butterfield, Dawn
2nd Cohen, Jodie
3rd Irvine, Karen
4th Nigrelli, Amy
5th Polanco, Yenny
6th Thompson, Jenni
7th Moutafis, Stacy
8th Portzabowski, Tonya
9th Wood, Lanette
Figure Age 35+
1st Squizzero, Debbie
2nd Pagel, Carla
3rd Schlichte, MaryBeth
4th Irvine, Karen
5th Richards, Bernadette
6th Boyorek, Mary
7th McVeigh, Darlene
8th Drake, Charlotte
Figure Novice A Class
1st Alberg, Blythe
2nd Evans, Theresa
3rd Fenton, Daniele
4th Chabot, Amy
5th Boyorek, Mary
6th Ventura, Lauren
7th Fogweather, Jennifer
Figure Novice B Class
1st Schlichte, MaryBeth *Overall winner
2nd Irvine, Karen
3rd Richards, Bernadette
4th Foster, Tiffany
5th Rounsley, Kristen
6th Drake, Charlotte
7th McVeigh, Darlene
8th Lagrasse, Suzanne
9th Niccoli, Christina
Figure Open A Class
1st Correa, Kelli
2nd Alberg, Blythe
3rd Peratino, Tina
4th Evans, Theresa
5th Boyorek, Mary
6th Evans, Lauren
Figure Open B Class
1st Pagel, Carla *Overall winner
2nd Chabot, Amy
3rd Fenton, Danielle
4th Foster, Tiffany
5th Carter, Kristi
6th Drake, Charlotte
Figure Open C Class
1st Squizzero, Debbie
2nd Schlichte, MaryBeth
3rd Sarlanis, Tanya
4th Richards, Bernadette
5th Rounsley, Kristen
6th Niccoli, Christina
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Stickney, Cathy
2nd Pagel, Carla
3rd Watson, Lisa
4th Antonelli, Debbie
5th LaChance, Kimberly
Women's Bodybuilding Novice
1st Lombardo, Cara
2nd Alberg, Blythe
3rd Antonelli, Debbie
4th Beaudin, Cynthia
5th Jones, Anna
Women's Bodybuilding Open A Class
1st Lombardo, Cara *Overall winner
2nd Stickney, Cathy
3rd Pagel, Carla
4th Alberg, Blythe
5th LaChance, Kimberly
Women's Bodybuilding Open B Class
1st Watson, Lisa
2nd Cannon, Rachelle
3rd Antonelli, Debbie
4th Brega, Dawn