OCB Circle City Championships

May 30, 2009, Indianapolis, IN

Men's Bodybuilding Age 40+
1st Benton, Dave
2nd Wroblewski, Tom
3rd Newsome, Sean
4th Sebree, John
5th Woolsey, Bill
6th Kruzic, Brock
7th Lozano, Manny
8th Ronk, Joe
9th Newlin, Doug
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Hoshour, Tom
Men's Bodybuilding Novice A Class
1st Southard, Andrew *Overall winner
2nd Schlosser, Dallas
3rd Sebree, John
4th Jossel, Darren
5th Repine, Roy
6th Hampton, Greg
7th Newlin, Doug
Men's Bodybuilding Novice B Class
1st Wroblewski, Tom
2nd Miele, Robert
3rd Ridenour, Jason
4th James, Jaron
5th Kaylor, Davis
6th Lloyd, Neal
7th Farmer, Matthew
8th Farmer, Joel
9th Lewandowski, Ryan
10th Wold, Matt
11th Clark, James
12th Literski, Tony
Men's Bodybuilding Open Middle Class
1st Southard, Andrew *Overall winner
2nd Halama, Salvatore
3rd Perrin, Jeremy
4th Simpson, Marcel
5th Repine, Roy
6th Lozano, Manny
7th Lewandowski, Ryan
8th Literski, Tony
Men's Bodybuilding Open Short Class
1st Benton, Dave
2nd Forrest, Eric
3rd Farley, Josh
4th Schlosser, Dallas
5th Steckle, Anthony
6th Sebree, John
7th Hampton, Greg
8th Newlin, Doug
Men's Bodybuilding Open Tall Class
1st Henry, John-Paul
2nd Wroblewski, Tom
3rd Miele, Robert
4th Ridenour, Jason
5th Newsome, Sean
6th Lewis, Derek
7th Clark, Justin
8th Gandolph, Tom
9th James, Jaron
10th Wold, Matt
11th Clark, James
Men's Bodybuilding Teen
1st Steckle, Anthony
Figure Age 35+
1st Peterson, Gretta
2nd Sedlatschek, Amy
3rd Jenkins, Brandi
4th Sawyers-Locke, Lalita
5th Wide, Yolanda
6th Brown, Gena
Figure Age 40+
1st Rhode, Karina
2nd Ennis, Malinda
3rd Keller, Diane
4th Ashley, Deanna
5th Taylor, Lori
Figure Novice A Class
1st Peterson, Gretta *Overall winner
2nd Wilson, Laura
3rd Sawyers-Locke, Lalita
4th Favors, Crystal
5th Miller, Alicia
6th Engle, Sarah
7th Foster, Heather
8th Matthews, Elizabeth
9th Wide, Yolanda
10th Taylor, Lori
Figure Novice B Class
1st Jenkins, Brandi
2nd Wilhite, Jackie
3rd Zimmer, Kristin
4th Helena, Lara
5th Wyatt, Shayla
Figure Novice C Class
1st Ennis, Malinda
2nd Webb, Jessica
3rd Dietel, Natalie
4th Keller, Diane
5th Ashley, Deanna
6th Fields, Jerica
7th Bishop, Shaunte
8th Billups, Iesha
Figure Open Short Class
1st Rhode, Karina *Overall winner
2nd Wilson, Laura
3rd Peterson, Gretta
4th Sawyers-Locke, Lalita
5th Weber, Donna
6th Zimmer, Kristin
7th Miller, Alicia
8th Helena, Lara
9th Wyatt, Shayla
10th Wide, Yolanda
11th Taylor, Lori
12th Brown, Gena
Figure Open Tall Class
1st Sedlatschek, Amy
2nd Kmiec, Chelsea
3rd Ennis, Malinda
4th Wilhite, Jackie
5th Norton, Isabel
6th Dietel, Natalie
7th Perrin, Louise
8th Ashley, Deanna
9th Fields, Jerica
10th Bishop, Shaunte
11th Billups, Iesha
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Ostendorf, Traci
Women's Bodybuilding Open
1st Ostendorf, Traci
2nd Shoemaker, Andria