OCB NYS XIV

November 15, 2014, Syracuse, NY

Men's Physique Age 40+
1st Reeves, Mark
2nd Tramontane, Timothy
Men's Physique Debut A Class
1st Patel, Nil
2nd Race, Mike
3rd Larivee, Jarek
4th Leader, Nathaniel
5th Valladarez, Javier
6th Harvin, Gerald
7th Mondrick, Douglas
Men's Physique Debut B Class
1st Calano, Joseph
2nd Maurer, Johnny
3rd Caban, Christopher
4th Hamilton, Charles
5th Green, Albert
6th Shifrin, Mike
7th Rogers, Evan
Men's Physique Novice A Class
1st Patel, Nil
2nd Lang, Robert
3rd Larivee, Jarek
4th Hilgart, Justin
5th Race, Mike
6th Leader, Nathaniel
7th Montero, Jesus
8th Buck, Joseph
9th Tramontane, Timothy
Men's Physique Novice B Class
1st Calano, Joseph
2nd Van, Brian
3rd Eaton, Doug
4th Maurer, Johnny
5th Shifrin, Mike
6th Rogers, Evan
Men's Physique Open A Class
1st Patel, Nil
2nd Lang, Robert
3rd Larivee, Jarek
4th Leader, Nathaniel
5th Hilgart, Justin
6th Maurer, Johnny
7th Maranzino, Christopher
8th Montero, Jesus
9th Buck, Joseph
10th Tramontane, Timothy
Men's Physique Open B Class
1st White, Zachary *Overall winner
2nd Calano, Joseph
3rd Van, Brian
4th Ferris, Rene
5th Eaton, Doug
6th Monteleone, Hayden
7th Conde, Eric
8th Gramling, Derick
9th Shifrin, Mike
Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Davis, Christopher
2nd Beaudry, Curtis
3rd Kilburn, Spencer
4th Sudol, Anthony
Men's Bodybuilding Age 40+
1st Vincent, Ronald
2nd Merrick, Curtis
3rd Kruzinski, Ted
4th Nazarian, Glenn
5th Rosato, Joe
6th Carioscia, Joseph
7th Bermudez, Jose
8th Spector, Jason
9th Adams, Malik
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Vincent, Ronald
2nd Kruzinski, Ted
3rd Nazarian, Glenn
4th Schwartz, John
5th Williams, Derrick
6th Rogers, Marty
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Rogers, Marty
Men's Bodybuilding Debut
1st Harvin, Gerald
2nd Markowski, Steve
3rd Piwinski, Michael
4th Block, Brandon
5th Sudol, Anthony
Men's Bodybuilding Novice A Class
1st Lanza, Anthony
2nd Pierce, Darnell
3rd Kilburn, Spencer
4th Carnifax, Vincent
5th Argueta, Jordy
6th Sudol, Anthony
Men's Bodybuilding Novice B Class
1st Gomes, Amadeu
2nd Davis, Christopher
3rd Markowski, Steven
4th Mason, Darrick
5th Carioscia, Joseph
6th Spector, Jason
7th Adams, Malik
Men's Bodybuilding Open A Class
1st Kitonyi, Sadaka
2nd Lanza, Anthony
3rd Nazarian, Glenn
4th Pierce, Darnell
5th Kilburn, Spencer
6th Argueta, Jordy
Men's Bodybuilding Open B Class
1st Vincent, Ronald *Overall winner
2nd Davis, Christopher
3rd Kruzinski, Ted
4th Czajka, Adam
5th Rosato, Joe
6th Williams, Derrick
Men's Bodybuilding Open C Class
1st Silluzio, Joseph
2nd Lopez, Steven
3rd Merrick, Curtis
4th Patton, George
5th Mason, Darrick
6th Bermudez, Jose
Men's Bodybuilding Open D Class
1st Gomes, Amadeu
2nd Galinski, Robert
3rd Cocco, Josh
4th Markowski, Steven
5th Lewis, Shcree
6th Worden, Kyle
Men's Bodybuilding Teen
1st Ashlaw, Tanner
2nd Stanek, Joe
3rd Morrow, Alexander
Women's Physique Age 40+
1st Brega, Dawn
2nd Merkel, Michelle
Women's Physique Debut
1st Passino, Christiana
Women's Physique Novice
1st Battaglia, Michelle
2nd Miller, Kristina
3rd Passino, Christiana
Women's Physique Open
1st Brega, Dawn
2nd Norlund, Margorie
3rd Spiro, Haley
4th Tracy, Katie
5th Freiermuth, Karlene
6th Merkel, Michelle
7th Passino, Christiana
Figure Age 40+
1st Friedberg, Abbie
2nd Moore, Heather
3rd Long, Lisa
4th Camp, Jennifer
5th Penn, Lori
6th Meglio, Maureen
7th Gilberti, Kerry
Figure Age 45+
1st Moore, Heather
2nd Long, Lisa
3rd Gilberti, Kerry
4th Meglio, Maureen
5th Drozd, Cathy
6th Rogers, Vicki
Figure Debut A Class
1st Dunham, Shannon
2nd Smith, Brittany
3rd LoSecco, Kate
4th Wicks, Ashley
5th Perry, Sarah
Figure Debut B Class
1st Thibodeau, Renee
2nd Arvidson, Jaquelyn
3rd Barton, Carrie
4th Wooliver, Amy
5th Turbides, Gabriela
6th Rogers, Vicki
Figure Novice A Class
1st Dunham, Shannon
2nd Smith, Brittany
3rd Ramos, Amandalys
4th Battaglia, Michelle
5th Barton, Carrie
6th Wicks, Ashley
7th Perry, Sarah
Figure Novice B Class
1st Glynn, Makenzie
2nd Camp, Jennifer
3rd Bikeeva, Alesya
4th Millson, Jessica
5th Gilberti, Kerry
6th Arvidson, Jaquelyn
7th Drozd, Cathy
8th Turbides, Gabriela
Figure Open A Class
1st Nolder, Michelle
2nd Liberatore, Erica
3rd Kaznowski, Lauryn
4th Penn, Lori
5th Smith, Brittany
6th Battaglia, Michelle
7th Ramos, Amandalys
8th Perry, Sarah
Figure Open B Class
1st Thibodeau, Renee *Overall winner
2nd Friedberg, Abbie
3rd Klotz, Janey
4th Moore, Heather
5th Millson, Jessica
6th Miller, Kristina
7th Kuszaj, Bridget
8th Williams, Ellen
9th Wicks, Ashley
Figure Open C Class
1st Mcginley, Lynn
2nd Agurkis, Stephanie
3rd Glynn, Makenzie
4th Long, Lisa
5th Bikeeva, Alesya
6th Gilberti, Kerry
7th Arvidson, Jaquelyn
Bikini Age 40+
1st Wood, Catherine
2nd Brace, Martha
3rd Raudsepp, Onnela
4th Stern, Chantiza
5th Bseirani, Myla
6th Hernandez, Jeannie
7th Reece, Tammy
8th Schep, Joanna
9th Sporko, Theresa
10th Billitier, Stefanie
Bikini Debut A Class
1st Lesure, Julia
2nd Candelaria, Rebecca
3rd Digilio, Nicole
4th Stern, Chantiza
5th Bseirani, Myla
6th Henry, Lauren
7th Rosales, Oyuki
8th Aranda, Catherine
9th Keller, Julia
10th Sporko, Theresa
11th Merchant, Jacqueline
Bikini Debut B Class
1st Moran, Taylor
2nd Fisher, Michelle
3rd Horton, Melissa
4th Dixon, Sara
5th Wagner, Jillian
6th Winchael, Summer
7th Espinosa, Amanda
8th Schep, Joanna
9th Silver, Marci
Bikini Debut C Class
1st Mason, Jacqueline
2nd Amell, Alexsandria
3rd Ballard, Erica
4th Skinner, Mandy
5th Reece, Tammy
6th Chase, Courtney
Bikini Novice A Class
1st Garafalo, Gianna
2nd Holguin, Dianelis
3rd Lesure, Julia
4th Neary, Kelli
5th Alexander, Sarah
6th Candelaria, Rebecca
7th Keller, Julia
8th Stern, Chantiza
9th Halpin, Jennifer
10th Merchant, Jacqueline
11th Wirsing, Lindsey
Bikini Novice B Class
1st Brace, Martha
2nd Moran, Taylor
3rd Testa, Tia
4th Henry, Lauren
5th Bseirani, Myla
6th Wagner, Jillian
7th Allen, Morgan
8th Hernandez, Jeannie
Bikini Novice C Class
1st Gilfus, Kimberly
2nd Mauch, Shauna
3rd Dixon, Sara
4th Trickey, Amanda
5th VanEtten, Jade
6th Lorancaitis, Janet
7th Silver, Marci
Bikini Novice D Class
1st Mason, Jacqueline
2nd Cimino, Christine
3rd Amell, Alexsandria
4th Pappadio, Alyssa
5th Ballard, Erica
6th Skinner, Mandy
7th Billitier, Stefanie
Bikini Open A Class
1st Aulet, Sheelah
2nd Garafalo, Gianna
3rd Lesure, Julia
4th Romano, Brianna
5th Neary, Kelli
6th Digilio, Nicole
7th Stern, Chantiza
8th Candelaria, Rebecca
9th Bserani, Myla
10th Halpin, Jennifer
Bikini Open B Class
1st Luanevinakho, Sarivanh
2nd Holguin, Dianelis
3rd Brace, Martha
4th Krul, Nadiya
5th Horton, Melissa
6th Moran, Taylor
7th Testa, Tia
8th Alexander, Sarah
9th Henry, Lauren
10th Wagner, Jillian
11th Allen, Morgan
Bikini Open C Class
1st Gilfus, Kimberly
2nd Mauch, Shauna
3rd Trickey, Amanda
4th Barrows, Amber
5th Fisher, Michelle
6th VanEtten, Jade
7th Hernandez, Jeannie
8th Winchael, Summer
9th Lorancaitis, Janet
Bikini Open D Class
1st Wood, Catherine *Overall winner
2nd Svensson, Charlotte
3rd Waterhouse, Samantha
4th Dixon, Sara
5th Raudsepp, Onnela
6th Cimino, Christine
7th Pappadio, Alyssa
8th Ballard, Erica
9th Silver, Marci
Bikini Open E Class
1st Bruno, Kate
2nd Legree, Shadonnae
3rd Wang, Meng
4th Amell, Alexsandria
5th Robinson, Megan
6th Skinner, Mandy
7th Billitier, Stefanie
Women's Bodybuilding Age 40+
1st Stiff, Robin
2nd Long, Shari
3rd Lane, Tammy
Women's Bodybuilding Open
1st Stiff, Robin
2nd Freiermuth, Karlene
3rd Potenziano, Amanda
4th Long, Shari
5th Lane, Tammy