OCB Tri-Cities Championships

April 17, 2010, West Nyack, NY

Men's Bodybuilding Age 40+
1st Hansen, Jeff
2nd Lilley, Anthony
3rd Semel, Mark
4th Gonzalez, James
5th Moore, Kelvin
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Phillips, H. James
2nd Campiz, Felix
3rd Yeager III, William
4th Hall, Joseph
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Bartels, Donald
Men's Bodybuilding Debut
1st Tavarez, Raphy
2nd Arietta, Rudy
3rd Nishanian, Jeff
4th Perez, Brian
5th Baumann, Steve
6th Silko, Yosef
7th Whitaker, Dominick
8th Zimdahl, Dan
9th Sheehan, Raymond
Men's Bodybuilding Novice Short Class
1st Perez, Brian *Overall winner
2nd Tavarez, Raphy
3rd Nishanian, Jeff
4th Mazzo, Phillip
5th Occhipinti, Joseph
6th Whitaker, Dominick
Men's Bodybuilding Novice Tall Class
1st Lilley, Anthony
2nd Arietta, Rudy
3rd Wright, Scott
4th Cuomo, Mike
5th Hand, Gregory
6th Johns, Alex
7th Zimdahl, Dan
8th Sheehan, Raymond
Men's Bodybuilding Open Middle Class
1st Edwards, Leighton
2nd Light, Travis
3rd Campiz, Felix
4th Semel, Mark
5th Phillips, H. James
6th Wright, Scott
7th Occhipinti, Joseph
8th Mackin, Mike
9th Johns, Alex
Men's Bodybuilding Open Tall Class
1st Otobo, Ufuoma *Overall winner
2nd Ziniti, Michael
3rd Lilley, Anthony
4th Tirado, Mike
5th Mazzo, Philip
6th Cuomo, Mike
Men's Bodybuilding Teen
1st Baumann, Steve
2nd Mackin, Mike
3rd Minnici, Anthony
4th Rearick, Justin
5th Whitaker, Dominick
Figure Age 35+
1st Brady, Jacqulyn
2nd Lewis, Aline
3rd Lord, Jill
4th Skurchak, Michelle
5th Jones-Arietta, Kenyetta
6th Reiser, Dawn
7th Jackson, Jenette
8th Massey, Kristen
Figure Age 45+
1st Panza, Janine
2nd Encarnacion, Zoraida
3rd Gischner, Debra
4th Taylor, Benetta
5th Fox, Janet
6th Reller, Peggy
7th Ezell, Marie
Figure Debut
1st Lewis, Aline
2nd Jones-Arietta, Kenyetta
3rd Riccaldo, Nikki
4th Gilligan, Danika
5th Bonacci, Fran
6th Veras, Judy
7th Encarnacion, Zoraida
8th Valdes, Jessi
9th Reller, Peggy
Figure Novice Middle Class
1st Notley, GinaMarie
2nd Veras, Judy
3rd Encarnacion, Zoraida
4th Valdes, Jessi
5th Ezell, Marie
Figure Novice Short Class
1st Brady, Jacqulyn *Overall winner
2nd Lord, Jill
3rd Panza, Janine
4th Ruiz, Andrea
5th Gilligan, Danika
6th Francis, Tara
7th Reller, Peggy
Figure Novice Tall Class
1st Lewis, Aline
2nd Riccaldo, Nikki
3rd Reiser, Dawn
4th Bonacci, Fran
5th Jackson, Jenette
6th Massey, Kristen
7th Taylor, Benetta
Figure Open Short Class
1st Brady, Jacqulyn *Overall winner
2nd DiFerdinando, Krista
3rd Lord, Jill
4th Weintraub, Keri
5th Gilligan, Danika
6th Panza, Jamie
7th Ruiz, Andrea
8th Reller, Peggy
Figure Open Tall Class
1st Skurchak, Michelle
2nd Riccaldo, Nikki
3rd Jones-Arietta, Kenyetta
4th Reiser, Dawn
5th Jackson, Jenette
6th Massey, Kristen
7th Taylor, Benetta
Women's Bodybuilding Debut
1st Sciascia, MaryAnn
Women's Bodybuilding Open
1st Coca, Elvira
2nd Sciascia, MaryAnn
3rd Dolan, Sherry