OCB Spirit of America
April 23, 2011 - Carver, MA

VIEW IMAGES

Men's Bodybuilding Age 40+ Short Class
1st DiFiore, Thomas *Overall winner
2nd Halfrey, Matthew
3rd Carter, Michael
4th Johnson, Mark
5th Leach, Robert
6th Capone, Gerald
7th Rothbalm, Brain
Men's Bodybuilding Age 40+ Tall Class
1st Tenan, Domenic
2nd Smith, Will
3rd Gilfeather, Barry
4th Leaden, Thomas
5th Obinabo, Uchenna
6th Gechart, Jeff
7th Gray, Jeff
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Tenan, Domenic
2nd Gilfeather, Barry
3rd Audette, Dennis
4th Gechart, Jeff
Men's Bodybuilding Debut
1st Whiting, Russ
2nd Rivelli, Justin
3rd Leaden, Thomas
4th Gilfeather, Barry
5th Ramos, William
6th Deane, Patrick
7th Miele, Sean
8th Colvin, Garrett
9th Person, Sean
10th Audette, Dennis
11th Ramifez, Dilsson
Men's Bodybuilding Novice Short Class
1st Martineau, Raymond
2nd Leach, Robert
3rd Dang, Phong
4th Adamiec, Derek
5th Antosca, Jim
6th Paul, Luke
7th Ramos, William
8th Miele, Sean
9th Reynold, Shawn
Men's Bodybuilding Novice Tall Class
1st Green, Tyerik
2nd Perry, Tim
3rd Stupario, Andrew
4th Whiting, Russ
5th Rivelli, Justin
6th Kelly, Eric
7th Gilfeather, Barry
8th Person, Sean
9th Leaden, Thomas
10th Colvin, Garrett
11th Obinabo, Uchenna
12th Carter, Justin
Men's Bodybuilding Open Middle Class
1st Desai, Mauer *Overall winner
2nd Tenan, Domenic
3rd Richards, Kevin
4th Whiting, Russ
5th Rivelli, Justin
6th Leach, Robert
7th Colvin, Garrett
8th Capone, Gerald
9th Reynold, Shawn
Men's Bodybuilding Open Short Class
1st Halfrey, Matthew
2nd DiFiore, Thomas
3rd Lytle, Ishmael
4th Martineau, Raymond
5th Carter, Michael
6th Dang, Phong
7th Johnson, Mark
8th Adamiec, Derek
9th Antosca, Jim
10th Ramos, William
Men's Bodybuilding Open Tall Class
1st Craven, Michael
2nd Oxholm, Ted
3rd Green, Tyerik
4th Perry, Tim
5th Brown, Chris
6th Simon, Evens
7th Stupario, Andrew
8th Mauer, Bryant
9th Arnold, Jonathan
10th Carter, Omar
11th Zanellato, George
12th Smith, Will
13th Kelly, Eric
14th Grey, Jeff
Men's Bodybuilding Teen
1st Carter, Justin
Figure Age 35+ A Class
1st Knust, Thea
2nd Kielty, Cheryl
3rd Bolton, Kimberly
4th Mossman, Catherine
5th Miranda, Kerri
6th Evangelisti, Tobi
7th Heterick, Jill
8th Young, Theresa
Figure Age 35+ B Class
1st Lewis, Lisa *Overall winner
2nd Mahieu, Lisa
3rd Merkuryev, Tatyana
4th Pierce, Nadja
5th Garrett, Inola
6th Champagne, Katrina
7th Roccabruna, Jennifer
8th Vargas, Nicole
9th Tenety, Tracie
10th Lacross, Kathy
Figure Age 45+
1st Knust, Thea
2nd Petrillo, Laureen
3rd Fosher, Kimberly
4th Mossman, Catherine
5th Garrett, Inola
6th Dylag, Tracey
7th Heterick, Jill
8th Govoni, Annmarie
9th Lacross, Kathy
Figure Debut
1st Clady, Mary Ellen
2nd Kielty, Cheryl
3rd Petrillo, Laureen
4th Sanchez, Jennifer
5th Roy, Jolene
6th Jackson, Lisa
7th Mcevoy, Katelyn
8th Foscaldi, Juliana
9th Pilecki, Erin
10th Champagne, Katrina
11th Mossman, Catherine
12th Govoni, Annmarie
13th Menard, Brittany
14th Ruisi, Alison
15th Lacross, Kathy
16th Heterick, Jill
17th Rowe, Kelly
18th Kenepp, Lisa
19th Silva, Amy
Figure Novice A Class
1st Clady, Mary Ellen *Overall winner
2nd Aceto, Adriana
3rd Roy, Jolene
4th Chase, Jessica
5th Cravedi, Gina
6th Mcevoy, Katelyn
7th Lauro, Tanya
8th Mossman, Catherine
9th Heterick, Jill
10th Bolton, Kimberly
11th Ruisi, Alison
12th Rowe, Kelly
13th Kenepp, Lisa
Figure Novice B Class
1st Sanchez, Jennifer
2nd Bindon, Sherrie
3rd Drew, Danielle
4th Miranda, Kerri
5th Evangelisti, Tobi
6th Giraldo, Leah
7th Pilecki, Erin
8th Champagne, Katrina
9th Pothel, Elizabeth
10th Silva, Amy
Figure Novice C Class
1st Jackson, Lisa
2nd Levine, Andrea
3rd Pierce, Nadja
4th Mahieu, Lisa
5th Merkuryeu, Tatyana
6th Dylag, Tracey
7th Foscaldi, Julianna
8th Roccabruna, Jennifer
9th Vargas, Nicole
10th DePina, Tanya
11th Obrien, Brittany
12th Menard, Brittany
13th Tenety, Tracie
Figure Open A Class
1st Clady, Mary Ellen *Overall winner
2nd Knust, Thea
3rd Kielty, Cheryl
4th Aceto, Adriana
5th Roy, Jolene
6th Cravedi, Gina
7th Chase, Jessica
8th Bolton, Kimberly
9th Mcevoy, Katelyn
10th Lauro, Tanya
11th Heterick, Jill
12th Ruisi, Alison
13th Young, Theresa
Figure Open B Class
1st Monroe, Frances
2nd Sanchez, Jennifer
3rd Bindon, Sherrie
4th Jackson, Liisa
5th Whitney, Caley
6th Drew, Danielle
7th Mahieu, Lisa
8th Evangelisti, Tibi
9th Miranda, Kerri
10th Champagne, Katrina
11th Vargas, Nicole
Figure Open C Class
1st Lewis, Lisa
2nd Fosher, Kimberly
3rd Lapila, Darcy
4th Levine, Andrea
5th Pierce, Nadja
6th Foscaldi, Julianna
7th Roccabruna, Jennifer
8th Giraldo, Leah
9th Pothel, Elizabeth
10th DePina, Tanya
Bikini Open
1st Monroe, Crystal
2nd Cronin, Courtney
3rd Levasseur, Heidi
4th Wallace, Ashley
5th DeMarsay, Thulani
6th Hagerty, Katie
7th Vargas, Nicole
8th Davis, Jessica
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Guarino, Carolyn
2nd Burr, Cindy
3rd Walker, Japonica
4th Disalvo, Deanna
5th Kanelos, Mona
6th Trahan, Melissa
7th Mullins, Jodi
8th Lambert, Mary Alyson
Women's Bodybuilding Novice
1st Kruger, Chole
2nd Trahan, Melissa
3rd Mullins, Jodi
4th Robinson, Katie
5th Hopkinson, Debra
Women's Bodybuilding Open Short Class
1st Kruger, Chole *Overall winner
2nd Guarino, Carolyn
3rd DiSalvo, Deanna
4th Kanelos, Mona
5th Trahan, Melissa
6th Hopkinson, Debra
Women's Bodybuilding Open Tall Class
1st Burr, Cindy
2nd Melkonian, Carleen
3rd Walker, Japonica
4th Mullins, Jodi
5th Lambert, Mary Alyson