OCB Spirit of America
April 21, 2007 - Plymouth, MA

VIEW IMAGES

Men's Bodybuilding Age 40+ A Class
1st Constantine, Steve
2nd Lesica, Anthony
3rd Nazarian, Glenn
4th Julian, Jim
5th Lacouture, Raymond
Men's Bodybuilding Age 40+ B Class
1st Singleteary Sr, Nathan
2nd CamachoLandau, Elix
3rd Lackomino, Anthony
4th Wakefield, Kevin
5th Herd, Scott
6th Manter, Michael
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Julian, Jim
2nd Herd, Scott
Men's Bodybuilding Novice Heavyweight Class
1st Cassidy, Brian
2nd Thurman, Beau
3rd Mahalec, Steve
4th Kamer, Phil
5th Manter, Michael
Men's Bodybuilding Novice Lightweight Class
1st Hurd, Christopher *Overall winner
2nd Allen, Scott
3rd Thoman, Kenneth
4th Smith, John
5th Lopez, Ramon
6th Giesta, Steven
7th Wall, Daniel
8th Schiemer, Michael
9th Wallace, Matthew
Men's Bodybuilding Novice Middleweight Class
1st MacLeod, Robert
2nd Delletier, Russell
3rd Olson, Marc
4th Mitchell, Edward
5th Mainit, Corey
6th Loewy, Jason
7th Berna, Garrett
8th Lomme, Bryan
9th Howlett, James
Men's Bodybuilding Open Bantamweight Class
1st Constantine, Steve
2nd Previti, Jim
3rd Lesica, Anthony
4th Gaccione, Albert
5th Julian, Jim
6th Giesta, Steven
Men's Bodybuilding Open Heavyweight Class
1st Oteri, Brett
2nd Cassidy, Brian
3rd Mahalec, Steve
4th Matyi, Christian
5th Jackomino, Anthony
6th Thompson, Shawn
7th Manter, Michael
Men's Bodybuilding Open Light-Heavyweight Class
1st Singleteary Sr, Nathan
2nd Joseph, Ernst
3rd Kleekamp, Russell
4th Olson, Marc
5th Lomme, Bryan
6th Kamer, Phil
7th Elattar, Ahmed
Men's Bodybuilding Open Lightweight Class
1st Sims, Steve
2nd Philbrook, Obie
3rd Clarke, Edison
4th MacLeod, Robert
5th Pelletier, Russell
Men's Bodybuilding Open Middleweight Class
1st Williams, Curtis
2nd Nazarian, Glenn
3rd Mitchell, Edward
4th Lopez, Ramon
5th Smith, John
Men's Bodybuilding Open Welterweight Class
1st Hurd, Christopher *Overall winner
2nd Martin, Chuck
3rd Allen, Scott
4th Edgerton, Nigel
5th Wall, Daniel
Men's Bodybuilding Teen
1st Loewy, Jason
2nd Staub, Rob
Figure Age 35+
1st Audette, Kimberly
2nd Olesen, Cassandra
3rd Thompson, Megan
4th Lovelace, Frederica
5th Passaro, Sharmaine
6th Traniello, Lisa
Figure Novice A Class
1st Audette, Kimberly *Overall winner
2nd Coates, Jaclyn
3rd Kelsay, Amanda
4th Purdy, Erin
5th Lutz, Crystal
6th Commodore, Lashonda
7th Lovelace, Frederica
8th Carota, Jacqueline
9th Hutchinson-Morley, Laura
10th Bailey, Brynn
Figure Novice B Class
1st Murphy, Michelle
2nd Mann, Tiffini
3rd Olesen, Cassandra
4th Foster, Tiffany
5th Traniello, Lisa
6th Stephenson, Daisy
7th Franchi, Renee
8th Rozon, Teresa
Figure Open A Class
1st Mann, Tiffini *Overall winner
2nd Audette, Kimberly
3rd Kelsay, Amanda
4th Commodore, Lashonda
5th Hutchinson-Morley, Laura
6th Bailey, Brynn
Figure Open B Class
1st Purdy, Erin
2nd Lutz, Crystal
3rd Passaro, Sharmaine
4th Lovelace, Frederica
5th Traniello, Lisa
6th Carota, Jacqueline
7th Rozon, Teresa
Figure Open C Class
1st Rounsley, Kristen
2nd Keppler, Cheryl
3rd Murphy, Michelle
4th Olesen, Cassandra
5th Foster, Tiffany
6th Franchi, Renee
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Watson, Lisa
2nd Guarino, Carolyn
3rd Beaudin, Cynthia
4th Hamel, Elizabeth
5th Darby, Janice
Women's Bodybuilding Novice
1st Joyal, Kim
2nd Rugg, Susan
3rd Guarino, Carolyn
4th Beaudin, Cynthia
5th Darby, Janice
6th McAuliffe, Corey
Women's Bodybuilding Open
1st Sprague, Kelley
2nd Watson, Lisa
3rd Joyal, Kim
4th Guarino, Carolyn
5th Rugg, Susan
6th Figuerog, Jeanne
7th Hamel, Elizabeth
8th McAuliffe, Corey
9th Rozon, Teresa