OCB Spirit of America
April 20, 2013 - Carver, MA

Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Sack, Steven
Men's Bodybuilding Age 40+ Short Class
1st Doucette, Joe
2nd Heeber, Billy
3rd Leach, Robert
4th Laudani, James
5th English, Stuart
6th Nathanson, Michael
7th Mike, Carter
Men's Bodybuilding Age 40+ Tall Class
1st Whithead, Trevaughn *Overall winner
2nd Kolodziej, Dan
3rd Platts, Michael
4th Lacross, Bryan
5th Libby, Kyle
6th Houlihan, Mark
7th Strong, Warren
8th Hindman, Robert
9th Wozniak, John
10th Gray, Jeffery
Men's Bodybuilding Age 50+
1st John, Wozniak
Men's Bodybuilding Debut
1st Simons, Gregory
2nd Lacross, Bryan
3rd Trammel, Christopher
4th Cattabriga, Anthony
5th Hindman, Robert
6th Bambery, Shaun
7th Ringuette, Jeremy
Men's Bodybuilding Novice Short Class
1st Boisvert, Brandon *Overall winner
2nd English, Stuart
3rd Leach, Robert
4th Adams, Kijuan
5th Griffin, Ryan
6th McCaffery, Mark
7th Mitchell, Eric
8th DiDonato, Andrew
Men's Bodybuilding Novice Tall Class
1st Jean-Louis, Robert
2nd Poirier, Chris
3rd Kelly, Eric
4th Eaton, Jay
5th Gergerian, Sarko
6th Houlihan, Mark
7th Strong, Warren
8th Wozniak, John
9th Reynolds, Shawn
Men's Bodybuilding Open A Class
1st Lapointe, Eric
2nd Laudani, James
3rd Leach, Robert
4th Mondesir, Andy
5th English, Stuart
6th Martheau, Ray
7th Griffin, Ryan
8th Carter, Michael
9th Bambery, Shaun
Men's Bodybuilding Open B Class
1st Poucette, Joeseph
2nd Boisvert, Brandon
3rd Adams, Kijuan
4th McCaffery, Mark
5th Eaton, Jay
6th Ringuette, Jeremy
7th Sack, Steven
8th DiDonato, Andrew
Men's Bodybuilding Open C Class
1st Batchelder, Edward *Overall winner
2nd Lavoie, Jonathan
3rd Mainit, Corey
4th Kolodziej, Dan
5th Whitehead, Trevor
6th Heeber, Billy
7th Bloom, Brodyn
8th Libby, Kyle
9th Kelly, Eric
10th Reynolds, Shawn
11th Gergerian, Sarko
Men's Bodybuilding Open D Class
1st Green, Tyerik
2nd Mathis, Timothy
3rd Jean-Louis, Robert
4th Platts, Michael
5th Poirier, Chris
6th Lacross, Bryan
7th Munoz-Bennett, Peter
8th Pearson, Sean
9th Wozniak, John
10th Gray, Jeffery
Men's Bodybuilding Teen
1st Lagasse, Steven
2nd Sack, Steven
3rd Mitchell, Eric
4th Nathanson, Joshua
5th Carter, Justin
Figure Age 40+
1st Johnson, Heather
2nd Lewis, Lisa
3rd Denault, Lori
4th Mercure, Stacey
5th Cahill, Robin
6th Plaza, Lisa
7th Rutkowski, Kathleen
8th Watkins, Wendy
9th Mckenna, Keli
10th Artu, Desiree
Figure Age 50+
1st Johnson, Heather
2nd Kielty, Cheryl
3rd Rutkowski, Kathleen
4th Harakas, Angelica
5th Watkins, Wendy
6th Friedman, Kathy
7th Mckenna, Keli
8th Casiano, Louise
Figure Debut
1st Weston, Athena
2nd Xuan, Denise
3rd LeeMann, Lillian
4th Radolinski, Katharine
5th Cahill, Robin
6th Plaza, Lisa
7th Hill, Jessica
8th Denault, Lori
9th Jennette, Anne-Marie
10th Allen, Courtney
11th Landolina, Vanessa
12th Aramini, Kerri
13th Hammer, Rebecca
Figure Novice A Class
1st Grigg-Lombardo, Amanda
2nd Radolinski, Katharine
3rd Barry, Meredith
4th Boddie, Micolene
5th Kielty, Cheryl
6th Aceto, Adriana
7th Artu, Desiree
8th Syriac, Grace
Figure Novice B Class
1st Belden, Abigail
2nd Denault, Lori
3rd Allen, Courtney
4th Friedman, Kathy
5th Violette, Jennifer
6th McEnvoy, Katie
7th Mckenna, Keli
Figure Open A Class
1st Breault, Alyssa
2nd Johnson, Heather
3rd Spiridakis, Stephanie
4th Boddie, Micolene
5th Barry, Meredith
6th Allen, Courtney
7th Kielty, Cheryl
8th McEnvoy, Katie
9th Landolina, Vanessa
10th Artu, Desiree
Figure Open B Class
1st Grigg-Lombardo, Amanda
2nd Ryan, Brie
3rd LeeMann, Lillian
4th Xuan, Denise
5th Cahill, Robin
6th Rutkawski, Kathleen
7th Violette, Jennifer
8th Mercure, Stacey
9th Aceto, Adriana
10th Plaza, Lisa
11th Watkins, Wendy
Figure Open C Class
1st Lewis, Lisa *Overall winner
2nd Weston, Athena
3rd Belcher, Abigail
4th Denault, Lori
5th Friedman, Kathy
6th Aramini, Kerri
7th Mckenna, Keli
Bikini Masters
1st Bornstein, Kelly
2nd Beausejour, Michelle
3rd Silva, Jennifer
4th Mossman, Catherine
5th Hindman, Julie
6th Mello, Kelley
7th Perreault, Christine
8th DeMario, Marguerite
Bikini Novice A Class
1st Amaya, Venessa *Overall winner
1st Beaudin, Chelsea
2nd Lindgren, Holly
3rd Pelletier, April
4th Mossman, Catherine
5th Hynes, Shauna
6th Keene, Logan
7th Royal, Rochelle
8th DeMario, Marguerite
Bikini Novice B Class
1st Beauregard, Amanda
2nd Raymond, Elizabeth
3rd Cole, Kai
4th Staunton, Sarah
5th Missing, Name #142
6th Mello, Kelley
7th Perrault, Stephaine
8th Santacroce, Jessica
9th Hindman, Julie
Bikini Novice C Class
1st Duprey, Alicia
2nd Cote, Morgan
3rd Buitenhuys, Arielle
4th Biggerstaff, Kerri
5th Nisula, Amanda
6th Wechtenhiser, Kim
7th Missing, Name #141
Bikini Open A Class
1st Inacio, Leticia
2nd Amaya, Venessa
3rd Nickerson, Alicia
4th Pelletier, April
5th Hynes, Shauna
6th Mossman, Catherine
Bikini Open B Class
1st Beauregard, Amanda *Overall winner
2nd Silva, Jennifer
3rd Gergerian, Michelle
4th Buitenhuys, Arielle
5th Royal, Rochelle
6th Mello, Kelley
7th Hindman, Julie
Bikini Open C Class
1st Beaudin, Chelsea
2nd Bornstein, Kelly
3rd Missing, Name #142
4th Keene, Logan
5th Lindgren, Holly
6th Perreault, Stephaine
7th Perreault, Christine
8th Missing, Name #141
9th Santacroce, Jessica
Bikini Open D Class
1st Munroe, Paige
2nd Meyer, Sarah
3rd Cole, Kai
4th Beausejour, Michelle
5th Cote, Morgan
6th Biggerstaff, Kerri
Women's Bodybuilding
1st Resendes, Christy
2nd Kazerman, Maria
3rd Lynch, Natalie
Women's Bodybuilding Age 40+
1st Chase, Amanda
2nd Heterick, Jill
3rd Faria, Tara
4th Dowling, Ellen
5th Kaizerman, Maria
6th Talebian, Laleh
7th Dexter, Susan
8th Lynch, Natalie
Women's Bodybuilding Novice
1st Dowling, Ellen
2nd Kazerman, Maria
3rd Lynch, Natalie
4th Dexter, Susan
Women's Bodybuilding Open
1st Chase, Amanda
2nd Heterick, Jill
3rd Faria, Tara
4th Dowling, Ellen
5th Dexter, Susan
6th Talebian, Laleh
7th Lynch, Natalie