OCB Spirit of America
April 17, 2010 - Carver, MA

VIEW IMAGES

Men's Bodybuilding Age 40+
1st Cichonski, Peter
2nd Gove, Darrel
3rd Leach, Robert
4th Rothbaum, Brian
5th Carter, Michael
6th Oymaian, Mark
7th Gray, Jeffrey
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Oymaian, Mark
Men's Bodybuilding Debut
1st Yule, John
2nd Kavalows, Frank
3rd Camera, Nate
4th Williams, Justin
5th Wilson, Brian
6th Lee, Nathaniel
Men's Bodybuilding Novice Short Class
1st Poirier, Michael
2nd Yule, John
3rd Martineau, Raymond
4th Carmo, Collin
5th Leach, Robert
6th Camera, Nate
7th Oymaian, Mark
8th Santangelo, Keith
Men's Bodybuilding Novice Tall Class
1st Mauer, Ryan
2nd Partridge, Nathan
3rd Bent-Mullings, Fernando
4th Bazari, Jonathan
5th Kavalows, Frank
6th Wilson, Brian
7th Gray, Jeffrey
8th Lee, Nathaniel
Men's Bodybuilding Open Middle Class
1st Poirier, Mike
2nd Cichonski, Peter
3rd Carmo, Collin
4th Bent-Mullings, Fernando
5th Reed, Ben
6th Camera, Nate
7th Leach, Robert
8th Williams, Justin
9th Birkenhead, Christopher
Men's Bodybuilding Open Short Class
1st Martin, Chuck *Overall winner
2nd Yule, John
3rd Gove, Darrel
4th Martineau, Raymond
5th Parrent, Jacque
6th Carter, Michael
7th Santangelo, Keith
8th Oymaian, Mark
Men's Bodybuilding Open Tall Class
1st Davies, Zack
2nd Partridge, Nathan
3rd Mauer, Ryan
4th Zanellato, George
5th Hludzik, Mike
6th Guillaume, Franck
7th Bro, Christopher
8th Mauer, Bryan
9th Carter, Omar
10th Bazari, Jonathan
Men's Bodybuilding Teen
1st Williams, Justin
2nd Birkenhead, Christopher
Figure Age 35+ A Class
1st Motta, Lynn *Overall winner
2nd Rousseau, Lynn
3rd Dwyer, Carmen
4th Beausejour, Michelle
5th Carp, Lisa
6th Quail, Darlene
7th Mahieu, Lisa
8th Knust, Thea
9th Southwell, Elaine
10th Yuhas, Helen
Figure Age 35+ B Class
1st Reis, Lee
2nd Paul, Marybeth
3rd Mercure, Stacy
4th Miranda, Keli
5th Fosher, Kimberly
6th Lauer, Dennette
7th Buxton, Heidi
8th Shepherd, Florista
9th Relihan, Cheryl
Figure Debut
1st Paul, Marybeth
2nd Beausejour, Michelle
3rd Rousseau, Lynn
4th Mahieu, Lisa
5th Carp, Lisa
6th Chase, Jessica
7th Flavin, Colby
8th Eldredge, Lindsay
9th Lauer, Dennette
10th Shepherd, Florista
11th Gianhoccaro, Cathy
12th Perreault, Christine
13th Dodge, Amy
14th Maitland, Jennifer
15th Yuhas, Helen
Figure Novice A Class
1st Dopart, Lindsay
2nd Dwyer, Carmen
3rd Chase, Jessica
4th Ptaszens, Jennifer
5th Fosher, Kimberly
6th Knust, Thea
7th Lauer, Denette
8th Dodge, Amy
9th Panek, Christine
10th Gianhoccaro, Cathy
11th Kobylans, Michilina
Figure Novice B Class
1st Rousseau, Lynn
2nd Paul, Marybeth
3rd Beausejour, Michelle
4th Flavin, Colby
5th Mahieu, Lisa
6th Eldredge, Lindsay
7th Shepherd, Florista
8th Southwell, Elaine
9th Benjamin, Alissa
10th Perreault, Christine
Figure Open A Class
1st Gogan, Melissa *Overall winner
2nd Dopart, Lindsay
3rd Dwyer, Carmen
4th Chase, Jessica
5th DosVais, Megan
6th Mercure, Stacy
7th Ptaszens, Jennifer
8th Gruber, Ann
9th Knust, Thea
10th Blair, Jacqueline
11th Dodge, Amy
12th Panek, Christine
Figure Open B Class
1st Pacheco, Kim
2nd Reis, Lee
3rd Rousseau, Lynn
4th Flavin, Colby
5th Eldredge, Lindsay
6th Quail, Darlene
7th Miranda, Keii
8th Southwell, Elaine
9th Lauer, Dennette
10th Relihan, Cheryl
11th Kobylans, Michalina
Figure Open C Class
1st Motta, Lynn
2nd Paul, Marybeth
3rd Swinburn, Morgan
4th Beausejour, Michelle
5th Carp, Lisa
6th Mahieu, Lisa
7th Shepherd, Florista
8th Buxton, Heidi
9th Benjamin, Alissa
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Brophy, Dawn
2nd Benoit, Pam
3rd Melkonian, Carleen
4th Konelos, Mona
Women's Bodybuilding Novice
1st Downie, Lauren
2nd Gebo, Melinda
3rd Melkonian, Carleen
Women's Bodybuilding Open
1st Brophy, Dawn
2nd Downie, Lauren
3rd Benoit, Pam
4th Gebo, Melinda
5th Melkonian, Carleen
6th Konelos, Mona