OCB Presidential Cup
August 13, 2011 - Washington, DC

VIEW IMAGES

Male Fitness Model Open
1st Reid, Robert
2nd Miller, Shawn
3rd Schuler Jr, Anthony
Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Guzek, Nick
Men's Bodybuilding Age 40+
1st Diehm, Brandon
2nd Stokes, Clarence
3rd Jefferson, Leroy
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Johnson, Marshall
2nd Richardson, Bruce
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Richardson, Bruce
Men's Bodybuilding Debut
1st Dargahi, Areya
2nd Schula, Anthony
3rd Couillard, Bradley
4th Boissoneault, Don
5th Magdinel, Ryan
6th Mills, Steve
7th Jean, Kempas
Men's Bodybuilding Novice Heavyweight Class
1st Calhoun, Levar *Overall winner
2nd Nabeta, Spencer
3rd Mills, Steve
4th Jean, Kempas
Men's Bodybuilding Novice Lightweight Class
1st Dargahi, Areya
2nd Couillard, Bradley
3rd Magdinel, Ryan
4th Guzek, Nicholas
Men's Bodybuilding Open Heavyweight Class
1st Vincent, Ian
2nd Criswell, Larry
3rd Stokes, Clarence
4th Lewis, Lance
Men's Bodybuilding Open Light-Heavyweight Class
1st Johnson, Marshall
2nd Calhoun, Levar
3rd Hedges, Rashid
4th Nabeta, Spencer
5th Hockman, Tyler
Men's Bodybuilding Open Lightweight Class
1st Sesay, Alhaji *Overall winner
2nd Cruz, Daniel
3rd Diehm, Brandon
4th Schuler Jr, Anthony
5th Couillard, Bradley
Men's Bodybuilding Open Middleweight Class
1st James, Angelo
2nd Dargahi, Areya
3rd Montgomery, Travonti
4th Jefferson, Leroy
Men's Bodybuilding Under Age 35
2nd Magdinel, Ryan
Female Fitness Model Open
1st Analouei, Nasreen
2nd Smith, Alicia
3rd Toler, Melissa
4th Bonney, Karen
5th Boswell, Lindsey
Figure Age 35+
1st Beach, Lori
2nd Carter, Nicole
3rd McFadden, Wilma
4th Lupfer, Cathy
5th Van Norden, Tammy
Figure Debut
1st Lupfer, Cathy
2nd Mcunu, Anissa
3rd Swartz-Hartje, Rachel
Figure Novice Short Class
1st Smith, Alicia
2nd Mcunu, Anissa
3rd Swartz-Hartje, Rachel
4th Street, Sabra
Figure Novice Tall Class
1st Nathaniel*, Katrina *Overall winner
2nd Carter, Nicole
Figure Open Short Class
1st Martineau*(P), Laurelle *Overall winner
2nd Beach, Lori
3rd Smith, Alicia
4th Swartz-Hartje, Rachel
5th Van Norden, Tammy
6th Lupfer, Cathy
7th Mcunu, Anissa
8th Street, Sabra
Figure Open Tall Class
1st Carter, Nicole
2nd Nathaniel, Katrina
3rd McFadden, Wilma
4th Smith, Leslie
5th Bonney, Karen
6th Holmberg, Michelle
Bikini Age 35+
1st Schwinabart, Aimee
2nd Toler, Melissa
3rd Beaumont, Michelle
Bikini Open
1st Lopez, Katherine
2nd Analouei, Nasreen
3rd Bandong, Sky
4th Rivera, Glory
5th Strother, Tiana
6th Schwinibart, Aimee
7th Boswell, Lindsey
8th Baldwin, Shannon
9th McInnis, Chloe Anise
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Barrett, Kathy
2nd Boyum, Naomi
3rd Jackson, Jenette
4th Mobley, Rotunda
Women's Bodybuilding Age 45+
1st Barrett, Kathy
2nd Mobley, Rotunda
Women's Bodybuilding Open Heavyweight Class
1st Boyum, Naomi
2nd Ntam, Adeline
Women's Bodybuilding Open Lightweight Class
1st Barrett, Kathy *Overall winner
2nd Jackson, Jenette
3rd Matthews, Kelly
4th Mobley, Rotunda