OCB Charm City Classic
October 20, 2007 - Baltimore, MD

Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Lehr, Michael
2nd James, Jonathan
3rd Little, Nathan
4th Myers, Jody
Men's Bodybuilding Age 40+
1st Bradford, Luther
2nd Glenny, Bruce
4th Cichocki, Bob
4th Newsome Jr, David
5th Herzkovitz, Richard
6th Mack, Anthony
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Goldberg, David
2nd Ware, Melvin
Men's Bodybuilding Debut
1st Little, Nathan
2nd Covino, Bobby
3rd Partoza, Chris
4th Williams, Michael
5th Myers, Jody
6th Miller, Ben
Men's Bodybuilding Novice Heavyweight Class
1st Vieluf Jr, Heinz *Overall winner
2nd Jones, Gerald
3rd Little, Nathan
4th Morgan, Nick
5th Mack, Anthony
6th Mikoloski, Julian
Men's Bodybuilding Novice Lightweight Class
1st Phillips, Trey
2nd Herzkovitz, Richard
3rd Williams, Michael
4th Partoza, Chris
5th Tull, Calvin
6th Muska, Andrew
Men's Bodybuilding Open Heavyweight Class
1st Bradford, Luther
2nd Mickley, Chad
3rd Vieluf Jr, Heinz
4th Lehr, Michael
5th Jones, Gerald
6th Little, Nathan
7th Covino, Bobby
8th Mikoloski, Julian
9th Morgan, Nick
Men's Bodybuilding Open Lightweight Class
1st Silva, Daniel *Overall winner
2nd Ray Jr, Larry
3rd Phillips, Trey
4th Fernando, Jeshan
5th James, Jonathan
6th Glenny, Bruce
7th Goldberg, David
Men's Bodybuilding Open Middleweight Class
1st Thomas, Lemuel
2nd Barnes, Frank
3rd Cichocki, Bob
4th Marquis, Richard
5th Herzkovitz, Richard
6th Tull, Calvin
7th Muska, Andrew
Female Fitness Model Open
1st Smith, Janelle
2nd Cooper, Lisa
3rd McFadden, Wilma
4th Yancy, Kim
5th Villarroel, Lilly
6th Walker, Kelsey
7th Turner, Denise Nicole
8th Frost, Tatjana
9th Martin, Janet
Figure Age 35+
1st Jones, Monique
2nd Frost, Tatjana
3rd Wintrode, Leigh
4th Yancy, Kim
5th Roach, Anna
6th Martin, Janet
7th Turner, Denise Nicole
Figure Age 40+
1st McFadden, Wilma
2nd Griffith, Audrey
3rd Roach, Anna
4th Hall, Susan
Figure Debut
1st Mathews, Katie
2nd Eline, Terri
3rd Griffith, Audrey
4th Yancy, Kim
5th Bornstein, Liliann
6th Hoff, Heather
7th Walker, Kelsey
8th Hall, Susan
9th Turner, Denise Nicole
10th Coleman, Amanda
11th Porter, Pam
12th Wimmer, Tiffany
Figure Novice Short Class
1st Middleton, Anne *Overall winner
2nd Mathews, Katie
3rd Cooper, Lisa
4th Hoff, Heather
5th Roach, Anna
6th Martin, Janet
7th Villarroel, Lilly
8th Henderson, Sarah
9th Porter, Pam
Figure Novice Tall Class
1st Eline, Terri
2nd McFadden, Wilma
3rd Griffith, Audrey
4th Cooper, Shauna
5th Yancy, Kim
6th Fuchs, Miriam
7th Hall, Susan
8th Turner, Denise Nicole
9th Coleman, Amanda
10th Wimmer, Tiffany
Figure Open Short Class
1st Jones, Monique *Overall winner
2nd Middleton, Anne
3rd Mathews, Katie
4th McIlwaine, Perly
5th Cooper, Lisa
6th Henderson, Sarah
Figure Open Tall Class
1st Gordon, Brigette
2nd Principe, Sylivia
3rd Eline, Terri
4th Frost, Tatjana
5th Wintrode, Leigh
6th Fuchs, Miriam
7th Turner, Denise Nicole
8th Coleman, Amanda
Women's Bodybuilding Age 35+
1st White, Brenda
2nd Perino, Nancy
3rd Vettleson, Pam
4th Lum, Danelle
5th Gilbert, Patti
6th Robinson, Surlenza
7th Commodore, Paula
Women's Bodybuilding Novice
1st Thorpe-Johnson, Marcia
2nd Daubert, Kim
3rd Cooper, Lisa
4th Gilbert, Patti
5th Commodore, Paula
6th Rajos, Maria
Women's Bodybuilding Open
1st White, Brenda
2nd Thorpe-Johnson, Marcia
3rd Daubert, Kim
4th Vettleson, Pam
5th Perino, Nancy
6th Lum, Danelle
7th Gilbert, Patti
8th Robinson, Surlenza
9th Rajos, Maria