OCB Cape Cod Natural
October 10, 2009 - West Barnstable, MA

Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Desai, Mauer
2nd Berna, Garrett
3rd Monteiro-Tavares, Shaun
4th Craven, Michael
5th Brown, Chris
6th Disano, Michael
7th Cillis, Phillip
8th Zarba, John Paul
9th Burman, Christopher
10th Durand, Brandon
Men's Bodybuilding Age 40+
1st Amorim, Rolando
2nd Nathanson, Michael
3rd Gonsalves, Robert
4th Platts, Mike
5th Jackson, John
6th Scarlotto, Larry
7th Ritacco, Keith
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Ward, Lewis
2nd Jackson, John
3rd Oymaian, Mark
4th Crowder, Bill
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Ward, Lewis
2nd Jackson, John
3rd Crowder, Bill
Men's Bodybuilding Novice A Class
1st Berna, Garrett
2nd Tep, Sam
3rd Martineau, Ray
4th Bridgewater, Sam
5th Adamiec, Derek
6th Garrett, Gerrard
7th Reynolds, Shawn
Men's Bodybuilding Novice B Class
1st Dery, Zack *Overall winner
2nd Wilson, Jesse
3rd Gonsalves, Robert
4th Montano Jr, Freddy
5th MunozBenett, Peter
6th Cooper, Michael
7th Kantor, Stan
8th Smola, Dan
9th Naylor, Zachary
Men's Bodybuilding Novice C Class
1st Brown, Chris
2nd Cillis, Phillip
3rd Platts, Mike
4th Zarba, John Paul
5th Partridge, Nathan
6th Durand, Brandon
7th Aboody, Matt
8th Ritacco, Keith
Men's Bodybuilding Open A Class
1st Bettencourt, Jason
2nd Routhier, Daryl
3rd Tep, Sam
4th Crisafi, David
5th Cowin, Thomas
6th Nathanson, Michael
7th Scarlotto, Larry
8th Adamiec, Derek
9th Bridgewater, Sam
10th Garrett, Gerrard
Men's Bodybuilding Open B Class
1st Renfro, Carlos *Overall winner
2nd Kolodziej, Dan
3rd Vieluf Jr, Heinz
4th Berna, Garrett
5th Burman, Christopher
6th Martineau, Ray
7th Disano, Michael
8th Montano Jr, Freddy
9th Reynolds, Shawn
Men's Bodybuilding Open C Class
1st Desai, Mauer
2nd Amorim, Rolando
3rd Craven, Michael
4th Gonsalves, Robert
5th Wilson, Jesse
6th Zanellato, George
7th MunozBenett, Peter
8th Cooper, Michael
9th Smola, Dan
10th Naylor, Zachary
Men's Bodybuilding Open D Class
1st Dery, Zack
2nd Monteiro-Tavares, Shaun
3rd Edwards, Leighton
4th Brown, Chris
5th Cillis, Phillip
6th Partridge, Nathan
7th Cena, Matt
8th Aboody, Matt
9th Kantor, Stan
10th Martineau, Bryant
Figure Age 35+
1st Pardales, Kandace
2nd Paolo, Rhonda
3rd Pujol, Christina
4th Fillyew, Sharon
5th Aberle, Renee
6th Audette, Kimberly
7th Hajjar, Jeanne
8th Butler, Laurie
9th Silva, Jennifer
10th Bryant, Sandy
11th Eiles, Korie
12th Atanasou, Vladimira
Figure Novice A Class
1st Pacheco, Kim *Overall winner
2nd Kelsay, Amanda
3rd Lombard-Routhier, Dawn
4th Cravedi, Gina
5th Hajjar, Jeanne
6th Eiles, Korie
7th Bindon, Sherrie
8th Panek, Christina
9th Martineau, Courtney
10th Aceto, Adriana
11th Swokla, Britany
Figure Novice B Class
1st English, Jessica
2nd Pujol, Christina
3rd Marker, Whitney
4th Butler, Laurie
5th Benjamin, Alissa
6th Anzalone, Michelle
7th Bryant, Sandy
8th Laurie, Andrea
9th Bemis, Jen
10th Vargas, Nicole
Figure Open A Class
1st Pardales, Kandace *Overall winner
2nd Pacheco, Kim
3rd Lombard-Routhier, Dawn
4th Gogan, Melissa
5th Kelsay, Amanda
6th Audette, Kimberly
7th Cravedi, Gina
8th Bindon, Sherrie
9th Eiles, Korie
10th Aceto, Adriana
Figure Open B Class
1st Paolo, Rhonda
2nd Pujol, Christina
3rd Aberle, Renee
4th Panek, Christina
5th Laurie, Andrea
6th Swokla, Brittany
7th Bemis, Jen
8th Martineau, Courtney
Figure Open C Class
1st Fillyew, Sharon
2nd English, Jessica
3rd Marker, Whitney
4th Atanasou, Vladimira
5th Silva, Jennifer
6th Bryant, Sandy
7th Anzalone, Michelle
8th Benjamin, Alissa
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Daigle, Sue
2nd Brown, Michelle
3rd Walsh, Amy
4th Melkonian, Carleen
5th Merrill, Joyce
6th Walsh, Ann
7th Korim, Amy
Women's Bodybuilding Open
1st Daigle, Sue
2nd Brown, Michelle
3rd Walsh, Amy
4th Melkonian, Carleen
5th Walsh, Ann
6th Merrill, Joyce
7th Caron, Nanci
8th Korim, Amy