OCB Body Sculpting Open

February 16, 2013, Hampton, VA

Men's Physique Open Short Class
1st Matamoros, German
2nd Vickers, John
3rd Thomas, Ryland
4th Peltzer, Robert
5th Charles, Jason
Men's Physique Open Tall Class
1st Fox, AJ *Overall winner
2nd Savolskis, Nathan
3rd Fearnley, Alexander
4th Huckins, Jessie
5th Anthony, Gary
Men's Bodybuilding Age 40+ A Class
1st Vickers, John
2nd Peltzer, Robert
3rd Musgrave, Joe
Men's Bodybuilding Age 40+ B Class
1st Clemens, Fred
2nd Buller, Liberty
3rd Kitchen, Stephan
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Kitchen, Stephan *Overall winner
2nd Musgrave, Joe
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Herrington, Toney
2nd Musgrave, Joe
Men's Bodybuilding Novice Medium Class
1st Strickland, Chad *Overall winner
2nd Buller, Liberty
Men's Bodybuilding Novice Short Class
1st Ndow, Robert
2nd Sparaco, Joey
3rd Schellenschlager, Jake
Men's Bodybuilding Novice Tall Class
1st Ray, Michael
2nd Fearnley, Alexander
3rd Alston-Williams, Michael
Men's Bodybuilding Open Medium Class
1st Strickland, Chad *Overall winner
2nd Ndow, Robert
3rd Jones, Chris
4th Buller, Liberty
Men's Bodybuilding Open Short Class
1st Sparaco, Joseph
2nd Peltzer, Robert
Men's Bodybuilding Open Tall Class
1st Ray, Michael
2nd Clemens, Fred
3rd Kitchen, Stephan
4th Savolskis, Nathan
Women's Physique Open Short Class
1st Burns, Meredith *Overall winner
2nd Rietscha, Debra
3rd Cullen, Kathleen
4th Sanderson, Emjay
Women's Physique Open Tall Class
1st D'Natale, Frannie
2nd Nastvogel, LaShawn
3rd Cadwell, Colleen
Figure Age 40+
1st Larus, Corinne
2nd Kiritsis, Emilie
Figure Age 50+
1st Larus, Corinne
Figure Novice Short Class
1st Hernandez, Elizabeth
2nd Gilbert, Stephanie
3rd Kuppert, Amber
Figure Novice Tall Class
1st Fonesca, Lizette *Overall winner
2nd Kiritsis, Emilie
3rd Morris, Stacie
4th Sugermeyer, Jen
Figure Open Short Class
1st Fonseca, Lizette *Overall winner
2nd Morris, Stacie
3rd Gilbert, Stephanie
Figure Open Tall Class
1st Larus, Corinne
2nd Kiritsis, Emilie
3rd Sugermeyer, Jen
Bikini Open Medium Class
1st McNeer, Laurel *Overall winner
2nd Butler, Karlee
3rd Lucia, Camille
Bikini Open Short Class
1st Paruszewska, Dominiczka
2nd Irving, Lisa
3rd Colpo, Kristie
Bikini Open Tall Class
1st Reed, Shannon
2nd Plunk, April