OCB Bay State Natural
June 23, 2012 - Amherst, MA

VIEW IMAGES

Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Randall, Justin
2nd Guzek, Nicholas
3rd Ceniglio, Anthony
Men's Bodybuilding Age 40+
1st Watson, David
2nd Carioscia, Joseph
3rd Fichera, John
4th Flurio, Anthony *Overall winner
5th Beausejour, Stephen
6th Apostol, Alex
7th Wentworth, Douglas
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Watson, David
2nd Flurio, Anthony
3rd Wentworth, Douglas
Men's Bodybuilding Debut
1st Perna, Michael
2nd Labrecque, Christian
3rd Turgeon, Todd
4th DelMonte, Adam
5th Flurio, Anthony
6th Beausejour, Stephen
7th Cyr, Stephen
8th Bunker, Thomas
9th Corriveau, Gregory
10th Ceniglio, Anthony
11th Williams, Bryan
Men's Bodybuilding Novice A Class
1st Perna, Michael
2nd Dang, Phong
3rd Boisvert, Brandon
4th Turgeon, Todd
5th McGovern, John
6th Biondo, Philip
7th Ayala, Miguel
8th Apostol, Alex
9th Beausejour, Stephen
Men's Bodybuilding Novice B Class
0th Merado, Raul
1st Montanez, Yamil
2nd Eaton, Jay
3rd DelMonte, Adam
4th Jackson, Phillip
5th Wentworth, Douglas
6th Corriveau, Gregory
7th Ceniglio, Anthony
Men's Bodybuilding Novice C Class
1st Carioscia, Joseph
2nd Hayes, Douglas
3rd Labrecque, Christian
4th Wilensky, Andrew
5th Quonce, Gordon
6th Dowler, Jeremy
7th Clark, Mykel
8th Bunker, Thomas
9th Walsh, Brendan
10th Cyr, Stephen
Men's Bodybuilding Open A Class
1st Randall, Justin
2nd Perna, Michael
3rd Dang, Phong
4th Biondo, Philip
5th Ayala, Miguel
6th McGovern, John
7th Boisvert, Brandon
8th Apostol, Alex
9th Beausejour, Stephen
Men's Bodybuilding Open B Class
0th Merado, Raul
1st Poirier, Mike *Overall winner
2nd Young, Matthew
3rd Cichonski, Peter
4th Velez, Anthony
5th Guzek, Nicholas
Men's Bodybuilding Open C Class
1st Otobo, Ufuoma
2nd Montanez, Yamil
3rd Pollack, Jeff
4th Rivera, Jaime
5th Fichera, John
6th Walsh, Brendan
7th Flurio, Anthony
8th Clark, Mykel
9th Olson, David
Men's Bodybuilding Open D Class
1st Maldonado, Richard
2nd Watson, David
3rd Eaton, Jay
4th Hayes, Douglas
5th Wilensky, Andrew
6th Shioinga, Joe
7th Hludzik, Mike
8th Dowler, Jeremy
9th Quonce, Gordon
Figure Age 35+ A Class
1st Fargesen, Charina
2nd Aberle, Renee
3rd Sanford, Heather
4th Burns, Lisa
5th Lauro, Tanya
6th Armstrong, Sarah
7th Barbera, Chrissy
Figure Age 35+ B Class
1st Maldonado, Syndi *Overall winner
2nd Denora, Sherri
3rd Copley, Dian
4th Catalano, Anne
5th Garrett, Vicky
6th Lombardi, Jill
7th Sciucco, Kristin
8th Burke, Catherine
Figure Age 45+
1st Copley, Dian
2nd Apostol, Wendy
3rd Harakas, Angelica
Figure Debut
1st St.Clair, Ali
2nd Denora, Sherri
3rd Lombardi, Jill
4th Armstrong, Sarah
5th Hinchliffe, Kelly
6th Harakas, Angelica
7th Serafin, Caitlin
8th Burke, Catherine
Figure Novice A Class
1st McCracken, Jennifer
2nd Lauro, Tanya
3rd Hinchliffe, Kelly
4th Armstrong, Sarah
5th Pickett, Kate
6th Serafin, Caitlin
7th Flores, Kelly
Figure Novice B Class
1st St.Clair, Ali *Overall winner
2nd Centopani, Jennifer
3rd Denora, Sherri
4th Apostol, Wendy
5th Burke, Catherine
6th Stopherd, Renee
Figure Novice C Class
1st Witkiewicz, Taylor
2nd Garrett, Vicky
3rd Catalano, Anne
4th Hatfield, Daysha
5th Sciucco, Kristin
6th Lees, Vanessa
Figure Open A Class
1st Hludzik, Megan
2nd Castro, Lacy
3rd Fargesen, Charina
4th Sanford, Heather
5th Burns, Lisa
6th Lauro, Tanya
7th Barbera, Chrissy
8th Flores, Kelly
Figure Open B Class
1st Dopart, Lyndsay *Overall winner
2nd Aberle, Renee
3rd LaGrange, Talisha
4th St.Clair, Ali
5th McCracken, Jennifer
6th Armstrong, Sarah
7th Pickett, Kate
8th Serafin, Caitlin
9th Burke, Catherine
Figure Open C Class
1st Guzman, Rosa
2nd Maldonado, Syndi
3rd Centopani, Jennifer
4th Denora, Sherri
5th Garrett, Vicky
6th Apostol, Wendy
7th Sciucco, Kristin
8th Stopherd, Renee
Figure Open D Class
1st Walsh, Stephanie
2nd Copley, Dian
3rd Witkiewicz, Taylor
4th LaPila, Darcy
5th Catalano, Anne
6th Hatfield, Daysha
7th Lees, Vanessa
Bikini Age 35+
1st Lomeli, Lupe
2nd Korzeniowski, Roberta
3rd Romano, Pattie
4th Kakouris, Joanne
5th Strange, Jeannette
6th Cubala, Melissa
7th Ashton, Angela
8th Campoverde, Nancy
9th Shovlin, Kara
10th Ronca, Anna
Bikini Novice A Class
1st Warner, MaryRose *Overall winner
2nd Richard, Melissa
3rd Langenthal, Sarah
4th Riley, Shannon
5th Kakouris, Joanne
6th Amara, Iryna
7th Barry, Jennifer
8th Campoverde, Nancy
9th Shovlin, Kara
10th Ronca, Anna
Bikini Novice B Class
1st Romano, Pattie
2nd Strange, Jeannette
3rd Snoey, Robin
4th Calabro, Elizabeth
5th Cubala, Melissa
6th Svensson, Charlotte
7th Pantoia, Jessica
8th Valdes, Jessi
9th Sampson, Idell
Bikini Open A Class
1st Lupe, Lomeli
2nd Warner, MaryRose
3rd Richard, Melissa
4th Amara, Iryna
5th Riley, Shannon
6th Hancock, Kimberly
7th Barry, Jennifer
8th Campoverde, Nancy
9th Ronca, Anna
Bikini Open B Class
1st Korzeniowski, Roberta
2nd Kakouris, Joanne
3rd Calabro, Elizabeth
4th Langethal, Sarah
5th Blekis, Veronica
6th Calabro, Elizabeth
7th Svensson, Charlotte
8th Ashton, Angela
9th Sampson, Idell
10th Shovlin, Kara
Bikini Open C Class
1st Spearin, Brittany *Overall winner
2nd Meyer, Sarah
3rd Strange, Jeannette
4th Romano, Pattie
5th Snoey, Robin
6th Cubala, Melissa
7th Pantoia, Jessica
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Pardales, Kandace
2nd DeJesus, Erika
3rd Esterkes, Janet
4th Davis, Cheryl
5th Obrien, Regina
6th Jackson, Jennette
7th Bliss, Anne
8th Lynch, Natalie
Women's Bodybuilding Novice
1st Pardales, Kandace
2nd Davis, Cheryl
3rd Bliss, Anne
4th Lynch, Natalie
5th Meddersw, Natalie
Women's Bodybuilding Open
1st Pardales, Kandace
2nd DeJesus, Erika
3rd Esterkes, Janet
4th Davis, Cheryl
5th Guarino, Carolyn
6th Jackson, Jenette
7th Obrien, Regina
8th Bliss, Anne
9th Lynch, Natalie
10th Medders, Katie