OCB Natural Southwest Classic
June 22, 2013 - Albuquerque, NM

Men's Physique Open
1st Quigley, Riley
2nd Kozloski, Kyle
3rd Rosales, Dennis
Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Repp, David
2nd Tat, Tung
Men's Bodybuilding Age 40+ Heavyweight Class
1st Gaede, Wayne
2nd Hocker, John
3rd Apolaca, Enrico
4th Montano, Marcus
Men's Bodybuilding Age 40+ Lightweight Class
1st Arnett, Curt *Overall winner
2nd Reardon, Mike
3rd Hardy, Don
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Venson, Jeff
2nd Gaede, Wayne
3rd Reardon, Mike
4th Rosales, Dennis
5th Hardy, Don
6th Bernstein, Bob
Men's Bodybuilding Novice Heavyweight Class
1st Kozloski, Kyle *Overall winner
2nd St.John, Ray
3rd Connors, Colby
4th Montano, Marcus
Men's Bodybuilding Novice Lightweight Class
1st Dennis, Ramon
2nd Repp, David
3rd Hardy, Don
4th Miller, Michael
5th Pusztai, Steve
Men's Bodybuilding Novice Middleweight Class
1st Quigley, Riley
2nd Martinez, Orlando
3rd Tat, Tung
4th Valdez, Damal
Men's Bodybuilding Open Heavyweight Class
1st Reed, Ezrah *Overall winner
2nd Kozloski, Kyle
3rd Gaede, Wayne
4th Ross, Godsey
5th Hocker, John
6th St.John, Ray
7th Connors, Colby
Men's Bodybuilding Open Lightweight Class
1st Arnett, Curt
2nd Chapman, Wes
3rd Denson, Jeff
4th Repp, David
5th Rosales, Dennis
6th Miller, Michael
7th Pusztat, Steve
Men's Bodybuilding Open Middleweight Class
1st Hendricks, Shane
2nd Quigley, Riley
3rd Tat, Tung
4th Martinez, Orlando
5th Valdez, Daniel
Men's Bodybuilding Teen
1st Dennis, Raman
2nd Quigley, Riley
Female Fitness Model
1st Walter, Claudine
2nd Harper, Amanda
3rd Ankerstar, Irene
Figure Age 40+ Short Class
1st Lynn, Jonni
2nd Ankerstar, Irene
3rd Trevino, Janie
4th Rolando, Julie
Figure Age 40+ Tall Class
1st Temple, Ramona *Overall winner
2nd Bruner, Karla
3rd Brown, Christine
4th Medina, Andrea
5th Walter, Claudine
6th Thompson, Beth
Figure Novice Short Class
1st Downing, Amy *Overall winner
2nd Ankerstar, Irene
3rd Montoya, Suzanne
4th Gianardi, Jamie
Figure Novice Tall Class
1st Stearns, Michelle
2nd Medina, Andrea
3rd Walter, Claudine
4th Thompson, Beth
5th Bennett, Brenda
Figure Open Middle Class
1st Downing, Amy
2nd Brown, Christine
3rd Medina, Andrea
4th Montoya, Suzanne
Figure Open Short Class
1st Lynn, Jonni
2nd Ankerstar, Irene
3rd Gianardi, Jamie
4th Rolando, Julie
Figure Open Tall Class
1st Temple, Ramona *Overall winner
2nd Bruner, Karla
3rd Stearns, Michelle
4th Walter, Claudine
5th Bennett, Brandy
6th Thompson, Beth
Bikini Age 50+
1st Chambers, Kristine
Bikini Novice Short Class
1st Montoya, Melanie *Overall winner
2nd Encinias, Baylee
3rd Chavez-Garcia, Julie
4th Montoya, Clorinda
Bikini Novice Tall Class
1st Trousdale, Paola
2nd Najar, Gloria
3rd Carson, Reina
Bikini Open Short Class
1st Harper, Amanda *Overall winner
2nd Encinias, Baylee
3rd Montoya, Clarinda
4th Chavez-Garcia, Julie
Bikini Open Tall Class
1st Montoya, Melanie
2nd Vandergeest, Kim
3rd Najar, Gloria
4th Carson, Reina
Women's Bodybuilding Novice
1st Avitt, Julia
Women's Bodybuilding Open
1st Bogart, Wendi
1st Bogart, Wendi
2nd Avitt, Julia
2nd Avitt, Julia