OCB Natural Southwest Classic

June 11, 2006, Albuquerque, NM

Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Digamber, Sanjay
1st White, Ray
2nd Keish, Keith
2nd Bubbico, Aaron
3rd Coddington, Jesse
4th Bubbico, Aaron
Men's Bodybuilding Age 35+ Short Class
1st Salas, Keith *Overall winner
2nd Lemus, Daniel
3rd Magallanes, Joe
4th Madrin, Andrew
5th Fentiman, Jim
Men's Bodybuilding Age 35+ Tall Class
1st Reed, Frank
2nd Hancock, Shawn
3rd Host, Christopher
4th Jaime, Jose
Men's Bodybuilding Age 40+ Short Class
1st Chavez, Danny *Overall winner
2nd Bryant, Ricky Lee
3rd Weeks, Phil
Men's Bodybuilding Age 40+ Tall Class
1st Haley, John
2nd Smith, Ricky
Men's Bodybuilding Age 45+
1st Boomhower, Dan
2nd Lamphier, Robert
3rd Thomas, Joel
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Rosales, Dennis
2nd Ware, Melvin
3rd Vasquez, Gill
4th Moore, Wes
5th Lamphier, Robert
6th Wetherbe, James
Men's Bodybuilding Age 55+
1st Love, Daniel
2nd Clark, Frank
3rd Crain, Jim
4th Wetherbe, James
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Garcia, Ed
2nd Ballesteros, Manuel
Men's Bodybuilding Novice Middle Class
1st Keish, Keith
1st Rivera, Jaime
2nd Coddington, Jesse
2nd Weeks, Phil
3rd King, John
3rd Rodriguez, Roger
4th Oliver, Robert
4th Jaime, Jose
5th Crain, Jim
5th Sanchez, Leonard
Men's Bodybuilding Novice Short Class
1st Ward, Rob
1st Trujillo, Vince
2nd Dozal, Joel
2nd Huynh, Ho
3rd Romero, Elias
3rd Vickerman, Mike
4th Madrin, Andrew
4th Gutierrez, Jefte
5th Fentiman, Jim
Men's Bodybuilding Novice Tall Class
1st White, Ray *Overall winner
1st Anderson, Clint *Overall winner
2nd Garcia, Jimmy
2nd Blanchard, Jayson
3rd Rubie, Nick
3rd Lahoff, Mike
4th McKinney, Justin
4th Moore, Wes
5th Michel, Norman
Men's Bodybuilding Open C Class
1st Reed, Frank
2nd White, Ray
3rd Garcia, Jimmy
4th Jaime, Jose
5th Thomas, Joel
Men's Bodybuilding Open Middle Class
1st Lemus, Daniel
1st Chavez, Danny
2nd Wyatt, Brian
2nd Smith, Ricky
3rd Magallanes, Joe
3rd Rivera, Jaime
4th Romero, Elias
4th Rodriguez, Roger
5th Oliver, Robert
5th Jaime, Jose
6th Sanchez, Leonard
7th Ballesteros, Manuel
Men's Bodybuilding Open Short Class
1st Digamber, Sanjay *Overall winner
1st Rosales, Dennis
2nd Salas, Keith
2nd Trujillo, Vince
3rd Love, Daniel
3rd Bryant, Ricky Lee
4th Ward, Rob
4th Huynh, Ho
5th Dozal, Joel
5th Vasquez, Gill
6th Bubbico, Aaron
6th Bubbico, Aaron
7th Vickerman, Mike
Men's Bodybuilding Open Tall Class
1st Hancock, Shawn
1st White, Ray *Overall winner
2nd Boomhower, Dan
2nd Anderson, Clint
3rd Host, Christopher
3rd Haley, John
4th Rubie, Nick
4th Blanchard, Jayson
5th Koski, Bob
5th Garcia, Ed
6th Lahoff, Mike
7th Michel, Norman
Ms. Fitness Open
1st Love, Crystal
1st Umbrage, Brittany
Figure Age 35+
1st Hall, Traci
2nd Jones, Cindy
3rd Fazio, Linda
Figure Age 35+ Short Class
1st Braxton, Sherri
2nd Cucchiara, Debra
3rd Simmons, Kiyoko
4th Trevino, Janie
5th Tapia, Julie Ann
Figure Age 35+ Tall Class
1st Gonzales, Gretchen *Overall winner
2nd Robiller, Christy
3rd Campos, Heidi
4th Nelson, Heather
5th Batten, Maggie
6th Gagliano, Suzanne
Figure Open Middle Class
1st Gonzales, Gretchen
2nd Campos, Heidi
3rd Robiller, Christy
4th Ortiz, Alexis
5th Gagliano, Suzanne
6th Truesdale, Ashley
7th Tapia, Julie Ann
Figure Open Short Class
1st Hall, Traci *Overall winner
1st Perea, Mayra *Overall winner
2nd Umbrage, Brittany
2nd Braxton, Sherri
3rd Almager, Annabelle
3rd Cucchiara, Debra
4th Feerer, Erica
4th Simmons, Kiyoko
5th Fazio, Linda
5th Umbrage, Brittany
6th Willis, Rebekka
7th Martinez, Desiree
Figure Open Tall Class
1st Jones, Cindy
1st Smith, Annamarie
2nd Love, Crystal
2nd Dickerson, Johanna
3rd Ritz, Carla
3rd Batten, Maggie
4th Gentry, Jessica
4th Nelson, Heather
5th Tomasini, Francesca
5th Martz, Beth
6th Garza, Kay
7th King, Alice
Women's Bodybuilding Age 35+ Short Class
1st Gray, Gayle *Overall winner
2nd Watkins, Tina
3rd Almager, Debbie Jo
Women's Bodybuilding Age 35+ Tall Class
1st Daniels, Amy
2nd Scanlon, Karen
Women's Bodybuilding Age 40+ Short Class
1st McIntire, Brynn
2nd Gray, Gayle
3rd Watkins, Tina
Women's Bodybuilding Novice Short Class
1st Grant, Clarita
1st Schell, Shila
2nd Urrutia, Hilarie
2nd Mitchell, Ora
3rd Sanchez, Jessica
4th Almager, Debbie Jo
Women's Bodybuilding Novice Tall Class
1st McLaughlin, Jamie *Overall winner
1st Daniels, Amy *Overall winner
2nd Hayman, Wendi
2nd Garcia, Kelley
3rd Rodriguez, Christie
Women's Bodybuilding Open Short Class
1st Gray, Gayle
1st McIntire, Brynn *Overall winner
2nd Urrutia, Hilarie
2nd Gray, Gayle
3rd Grant, Clarita
4th Watkins, Tina
5th Sanchez, Jessica
Women's Bodybuilding Open Tall Class
1st McLaughlin, Jamie *Overall winner
1st Daniels, Amy
2nd Daniels, Amy
2nd Watkins, Tina
3rd Scanlon, Karen
3rd Schell, Shila
4th Hayman, Wendi
5th Rodriguez, Christie