OCB Natural Southwest Classic

July 17, 2010, Albuquerque, NM

Male Fitness Model Open
1st Leyba, Hilario
2nd DeBaca, Jared
Men's Bodybuilding Age 22 & Under
1st Chavez, Allen
2nd Serna, Anthony
3rd Bohlman, Alex
4th Martinez, Oliver
5th Reardon, Spencer
6th Ryan, Patrick
7th Romero, Jeremy
8th Hoisington, Andrew
Men's Bodybuilding Age 40+
1st Garcia, Joaquin
2nd Hollis, Bobby
3rd Chavez, Danny
4th Giorvas, John
5th Kasper, West
Men's Bodybuilding Age 50+
1st Hendricks, Rick
2nd Viramontes, Rick
Men's Bodybuilding Age 60+
1st Gaede, Wayne
2nd Gutierrez, Rafael
3rd Erb, Steve
Men's Bodybuilding Novice Heavyweight Class
1st Camp, Joanthan
2nd Lopez, Joseph
3rd Giorvas, John
4th Martinez, Shane
5th Sanchez, David
6th Cornelius, Wyatt
7th Muro, Edward
Men's Bodybuilding Novice Lightweight Class
1st Vigil, Vincent
2nd Hoisington, Mathew
3rd Martinez, Oliver
4th Galloway, Cedric
5th Ryan, Patrick
6th Hoisington, Andrew
Men's Bodybuilding Novice Middleweight Class
1st Jaramillo, Jeremy
2nd Schenkman, Benjamin
3rd Latch, Michael
4th Zamora, Adam
5th Lenzi, Daniel
6th Thornton, Jeff
7th Griego, Michael
8th Reardon, Spencer
9th DeBaca, Jared
10th Mandall, Luke
11th Bolanos, Freddy
Men's Bodybuilding Open Heavyweight Class
1st Camp, Jonathan
2nd Lopez, Joseph
3rd Gaede, Wayne
4th Shields, Mike
5th Hittson, Max
6th Ghiassi, Brandon
7th Sanchez, David
8th Cornelius, Wyatt
Men's Bodybuilding Open Light-Heavyweight Class
1st Garcia, Joaquin
2nd Serna, Anthony
3rd Zamora, Adam
4th Thornton, Jeff
5th Kasper, West
6th Martinez, Shane
7th Bohlman, Alex
8th Muro, Edward
Men's Bodybuilding Open Lightweight Class
1st Leyba, Hilario
2nd Chavez, Allen
3rd Lenzi, Daniel
4th Vigil, Vincent
5th Mandall, Luke
6th Romero, Jeremy
Men's Bodybuilding Open Middleweight Class
1st Jaramillo, Jeremy *Overall winner
2nd Schenkman, Benjamin
3rd Hollis, Bobby
4th Chavez, Danny
5th Hendricks, Shane
6th Jaramillo, Frank
7th Hoisington, Mathew
Female Fitness Model Open
1st Richardson, Brandi
2nd Ortiz, Kim
3rd Avila, Michelle
4th Yorman, Genieve
5th Mendez, Eva
6th White, Megan
7th Flores, Jonni Lynn
8th Silva, Consuelo
Figure Age 35+
1st Reed, Ila
2nd Ortiz, Kim
3rd Berkowitz, Jennifer
4th Ricci, Lisa
5th Romero, Katrina
6th Urguidi, Sydonna
7th Robertson, Rae
8th Kortan, Elaine
9th Dunn, Janelle
10th Ray, Jennifer
Figure Age 45+
1st Bruner, Karla
2nd Thomas, Starla
3rd Sandoval, Bev
4th Lopez, Phyllis
5th La Rue, Jessica
Figure Novice Middle Class
1st Benavidez, Melissa
2nd Matip, Cecile
3rd Berkowitz, Jennifer
4th Farino, Michelle
5th Hower, Marcy
6th Valenzuela, Natalie
7th Ryan, Misty
8th Grijalva, Rebecca
9th Kortan, Elaine
10th Reece, Shawna
Figure Novice Short Class
1st Richardson, Brandi
2nd Calardo, Jennifer
3rd Garcia, Delisa
4th Ricci, Lisa
5th Flores, Jonni Lynn
6th Fourzan, Georgina
7th Sandoval, Bev
8th Tierney, Martha
9th Bubbico, Corrie
10th Carpnetier, Jessica
11th Downing, Amy
12th Ray, Jennifer
13th Lopez, Phyllis
Figure Novice Tall Class
1st Daughters, Heather
2nd Reed, Pennie
3rd Adair, Tina
4th Wilding, Bridget
5th Robertson, Rae
6th Yorman, Genieve
7th Urguidi, Sydonna
8th Garcia, Holly
9th Dunn, Janelle
10th Anderson, Hannah
11th La Rue, Jessica
Figure Open B Class
1st Benavidez, Melissa *Overall winner
2nd Reed, Ila
3rd Matip, Cecile
4th Fourzan, Georgina
5th Kortan, Elaine
6th Hower, Marcy
Figure Open C Class
1st Bruner, Karla
2nd Ryan, Misty
3rd Grijalva, Rebecca
4th Valenzuela, Natalie
5th Sawyer, Sharesse
Figure Open Short Class
1st Calardo, Jennifer
2nd Garcia, Delisa
3rd Flores, Jonni Lynn
4th Romero, Katrina
5th Tierney, Martha
6th Baca, Lynette
7th Downing, Amy
8th Carpnetier, Jessica
9th Bubbico, Corrie
Figure Open Tall Class
1st Daughters, Heather
2nd Reed, Pennie
3rd Rameriz, Tabitha
4th Ortiz, Kim
5th Adair, Tina
6th Yorman, Genieve
7th Garcia, Holly
Women's Bodybuilding Age 35+
1st Williams, Natasha
2nd Sanchez, Dee
3rd Chambers, Kristine
Women's Bodybuilding Novice
1st Schenkman, Jenny
2nd Duran, Wenona
Women's Bodybuilding Open Heavyweight Class
1st Schenkman, Jenny
2nd Chambers, Kristine
Women's Bodybuilding Open Lightweight Class
1st Williams, Natasha *Overall winner
2nd Sanchez, Dee