OCB Midwest States

November 20, 2010, DeKalb, IL

Men's Bodybuilding Age 40+
1st Castillo, Ed
2nd Santos, Aaron
3rd Langston, Sam
4th Kitchen, Jim
5th Allen, Dell
6th Lorenz, Butch
7th Roupas, Lee
8th Ronk, Joe
Men's Bodybuilding Novice A Class
1st Giwa, Saburi
2nd Niemi, Josh
3rd Baranski, Ahren
4th Randall, Michael
5th Kallas, Tom
Men's Bodybuilding Novice B Class
1st Bora, Andy
2nd Smith, Cameron
3rd Wilhelmi, Rob
4th Corlett, Timothy
5th Kearns, Douglas
Men's Bodybuilding Novice C Class
1st Okunola, Samuel *Overall winner
2nd Forrester, Chad
3rd Kitchen, Jim
4th Roupas, Lee
5th Ronk, Joe
Men's Bodybuilding Open A Class
1st Edberg, Cliff
2nd Castillo, Ed
3rd Langston, Sam
4th Collins, Jerald
5th Daniels, Jacob
6th Henderson, Omar
7th Harris, Corry
8th Kallas, Tom
9th Randall, Michael
10th Lorenz, Butch
Men's Bodybuilding Open B Class
1st Bora, Andy
2nd Giwa, Saburi
3rd Perez, James
4th Niemi, Josh
5th Bradshaw, Dominic
6th Santos, Aaron
7th Wilhelmi, Rob
8th Brungardt, John
Men's Bodybuilding Open C Class
1st Okunola, Samuel *Overall winner
2nd Lobliner, Aaron
3rd Forrester, Chad
4th Kegley, Justin
5th Kitchen, Jim
6th Smith, Cameron
7th Cameron, Mark
8th Roupas, Lee
9th Kearns, Douglas
Men's Bodybuilding Teen
1st Kallas, Tom
2nd Czubik, Matthew
Figure Age 35+ A Class
1st Pyper, Lori
2nd Kohl, Tina
3rd Yoder-Murdock, Lisa
4th Jones, Deana
5th Foote, Laurie
6th Zemke, Susan
7th Leo-Bettner, Maria
8th Petro, Michele
9th Ward, Jane
Figure Age 35+ B Class
1st George, Erica
2nd Miller, Joelle
3rd Graham, Vikki
4th White, Lisa
5th Koch, Heidi
6th Staley, Sharyn
Figure Age 35+ C Class
1st Campbell, Kristen *Overall winner
2nd Jackson, Stephanie
3rd Williams, Rachel
4th Walker, Japonica
5th Rapp, Lisa
6th Hoover, Sharon
7th Lacy, Mattie
8th Elliott, Angel
Figure Novice A Class
1st King, Sarah
2nd Foote, Laurie
3rd Vance, Brenda
4th Kolve, Nicki
Figure Novice B Class
1st White, Lisa
2nd Zemke, Susan
3rd Leo-Bettner, Maria
4th Petro, Michele
5th Ward, Jane
6th Miller, Terri
Figure Novice C Class
1st George, Erica *Overall winner
2nd Conn, Rebecca
3rd Rickard, Danielle
4th Rapp, Lisa
5th Lacy, Mattie
6th Koch, Heidi
7th Owe, Rashidat
8th Staley, Sharyn
9th Robey, Anne
Figure Open A Class
1st Pyper, Lori
2nd Vance, Brenda
3rd Foote, Laurie
4th Jones, Deana
5th Vandermeer, Lindsey
6th Kolve, Nicki
Figure Open B Class
1st Kohl, Tina
2nd Graham, Vikki
3rd While, Lisa
4th Miller, Joelle
5th Steinberg, Amanda
6th Zemke, Susan
7th Yoder-Murdock, Lisa
8th Leo-Bettner, Maria
9th Petro, Michele
Figure Open C Class
1st Campbell, Kristen *Overall winner
2nd George, Erica
3rd Jackson, Stephanie
4th Coggins, Morgan
5th Williams, Rachel
6th Conn, Rebecca
7th Walker, Japonica
8th Rapp, Lisa
9th Lacy, Mattie
10th Hoover, Sharon
11th Owe, Rashidat
12th Staley, Sharyn
Bikini Open A Class
1st Autani, Anjali *Overall winner
2nd Moylan, Sara Marie
3rd Tusing, Angela
4th Baker, Marcea
5th Crook, Amy
6th Scott, Mary
Bikini Open B Class
1st Barta, Lisa
2nd Oneill, Meghan
3rd Rivera, Danielle
4th Irwin, Mandee
5th Atchison, Carol
Women's Bodybuilding Open
1st Navas, Brandy
2nd Thurber, Michelle
3rd Djan, Theodora
4th Loyd, Pamela
5th Santos, Kym
6th Kamm, Sandra
7th Shaffer, Jennifer